Centrum životní rovnováhy

Homeopatika

  Homeopatika

Homeopatie patří k metodám, které se používají jak při akutních problémech, tak i při odstraňování následků úrazů.

Symptomatická homeopatika - odstraňují příznaky (symptomy). Velký přínos této bioinformační metody spočívá hlavně v odstraňování chronických problémů, jako je např. astma a další.

Působení homeopatika nespočívá v materiálním, chemickém vlivu, ale v přesné informaci. Z původní např. přírodní látky je důmyslným výrobním procesem, jehož hlavními složkami je ředění a dynamizace, vyňata základní energetická vibrace. Ta je nanesena na nosič (mléčný cukr či vodu s lihem), kde má schopnost komunikovat s naší energií neboli životní silou a předávat jí speciální pokyny, na co se zaměřit.

Konstituční homeopatie – ta je mnohem složitější a vyžaduje mnohem hlubší posuzování daného problému. Jde o harmonii vědy a umění. Homeopat stojí před nalezením účinného univerzálního homeopatika, které odpovídá hlubokému vnitřnímu stavu. Zatímco světová zdravotnická organizace (WHO) v podstatě definuje zdraví jako nepřítomnost nemoci, již zmíněný zakladatel homeopatie popisuje zdraví takto: ,,Ve zdravém stavu je člověk ovládán duchovní životní silou, která ničím neomezená oživuje materiální tělo a udržuje všechny jeho části v obdivuhodně harmonickém vitálním souladu pocitů a činnosti, takže náš rozumem nadaný duch přítomný v našem nitru může tohoto živého zdravého nástroje volně používat k naplnění vyššího účelu naší existence.“

Vlivem zátěžových situací z minulosti (nebo i poděděných) je životní síla narušena. To pak způsobuje vnitřní nemoc, jakési rozladění původní vibrace duše. Následně dochází k blokům životní energie, což již může vést k onemocnění těla tak, jak to znají klasičtí lékaři.

Přesně zvolené konstituční homeopatikum může vrátit duchovní vibrace zpět do zdravého stavu tak, aby člověk pochopil své chybné myšlení a chování, a tím je mohl snadno změnit. Každá potíž, nehoda, úraz není náhodná, nýbrž ukazuje člověku chybné vzorce. Nemoci nejsou to, co nás potkalo náhodně, zákeřně, ale nemoci jsou zrcadlem našeho chování.

Více se dočtete na stránkách knihy: Svlékl jsem bílý plášť, MUDr. Tomáš Lebenhart

Spolupracujeme

Rychlý kontakt